Službeni mail pozdrav Ako pišete službeni mail tada pozdrav na početku treba biti formalan primjerice „Poštovani g. Periću…“, a završetak „S poštovanjem,“ i u redu. Kakav treba biti uvod, koliko dug, koji je pristojan pozdrav i koliko uopće riječi treba sadržavati e-mail, a da ne bude prenaporan za čitanje.
Neki profesori zahtijevaju da im se za bilo kakva pitanja javljate sa službene mail adrese koju ste dobili od ustanove obrazovanja. Lijep pozdrav, Pozdrav, S poštovanjem i sl. Procijenite kada koristiti e-mail, a kada razložiti nešto osobno ili putem telefona. Puno ljudi ima e-mail adresu ali je ne koristi, e-mail im služi samo za. Slanje i odgovaranje na mail trebali bi shvatiti kao dio kulturnog.Time ćete osobi kojoj je mail namijenjen olakšati praćenje slijeda informacija i. Zatim slijedi pozdrav s potpisom, i to sasvim na kraju pisma. No, što se dogodi kada moramo zapravo sjesti i napisati e-mail na. A greeting: pozdrav osobi kojoj pišete, a obratite joj je imenom ili titulom. Nakon primaočeve adrese piše se uvodni pozdrav. Završni pozdrav prati način na koji je oblikovan uvodni pozdrav. Pored jasno formulirane adrese primaoca, bitan segment e-mail-a je subject tj. Ispod pozdrava bi trebao stajati uvod kojim biste svog “sugovornika” uveli u.
Na početku poruke pozdravite osobu kojoj šaljete mail. U "službenim" porukama koje nisu namijenjene bliskim osobama takve znakove radije izostavite.Bit će dovoljno nešto jednostavno, kao na primjer: "Pozdrav, Ivo". On mora sadrzavati pozdrav na pocetku , zatim poruku koju. Vaznost pisanja dobrog maila Kako napisati dobar (sluzbeni) mail.
Nema komentara:
Objavi komentar
Napomena: komentar može objaviti samo član ovog bloga.