Kvasac priprema Pekarski svježi kvasac, poznat i pod latinskim nazivom Saccharomyces cerevisiae, koristi se za pripremu kruha, tijesta za pizzu i raznih vrsta dizanih tijesta. U mlako mlijeko stavite malo šećera ili meda i brašna, dodajte razmrvljeni kvasac i promiješate. Ostavite da se na toplom mjestu diže oko 10.
Vjerujem da mnogi od vas već znaju za postojanje suhog kvasca, ali ja sam ga otkrila tek možda zadnjih godinu dana i preporodila se.
Međutim, veoma je važno da koristite na pravilan. Naša preporuka je svakako prvo rehidrirati (ponovno dodati vodu) zatim razmnožiti selekcionirani vinski kvasac, kako. Stručnjaci preporučuju da se nikako ne dodaje kvasac u mošt bez prethodnog razmožavanja pa je potrebno prvo. Poludila sam, tri puta sam probala napraviti buhtle sa suhim kvascem i nisu se pošteno digle: - prosijala brašno - bilo na toplom - digla kvasac. Napravite vlastiti, domaći kvasac, tzv. Svježi kvasac u ovoj fazi pripreme ne smije doći u doticaj sa solju, masnoćom ili previše šećera jer to može rezultirati time da se tijesto ne digne. Prirodni kvasac za testo naziva se još i starter, ili baza. Na kvasac dolijte mlijeko, vodu i počnite mijesiti, te postepeno.
Kvasac smrvite u šalicu, dodajte polovicu količine šećera pa miješajte dok se kvasac u potpunosti ne usitni. Dodajte 30 g brašna i prelijte s 80 ml.
Nema komentara:
Objavi komentar
Napomena: komentar može objaviti samo član ovog bloga.